Jak se nám daří

24. 5.
 
 
17. 5.
Projekt - Jíme se nám vnesl i do daltonu. Přečetli jsem si článek v učebnici a odpovídali na příslušné otázky týkající se jídla. Následovala část matematiky, kde jsme řešili pavučiny a dokreslovali ručičky hodin. V nepovinných úkolech jsem pletli, zdobili dárky, skládali slova ze slabik nebo vkreslovali omalovánku plnou příkladů.
 
9. 5. 
Dnešní dalton se nesl v duchu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda. Cestovali jsme po Jižní Americe, zaznamenávali do mapy, kde všude tito cestovatelé byli svým jedinečným vozem Tatra T87. Pomocí příkladů jsme zjistili jak se to vlastně jmenoval. Dále na nás v nepovinných úkolech čekalo moc milé překvapení - zákusek od Karolínky Paličkové a její maminky. Moc moc děkujeme, bylo to vynikající.
 
30. 4.
Čarodějnice - to bylo tématem dnešního daltonu. Zakouzlili jsme si, vymýšleli název čarodějnického kocoura, vyplňovali si cestovní průkaz čarodějnice a spoustu dalšího.
 
12. 4.
Velikonoce - to bylo tématem dnešního daltonu. Zapisovali jsme mláďátka zvířecích rodin, pojmenovávali dny v týdnu před Velkonocema, hledali rozdíly obrázků - na statku, počítali nabarvená vajíčka, opisovali příklady z vyfouklých vajíček, kreslili kraslici, skládali pouzzle nebo tvořili rozkvetlý trávníček. Bylo to moc fajn.
 
 
5. 4. 
V dnešním daltonu jsme začali kreslením, ale nebylo to jen tak jednoduché. Nejprve jsme si museli text přečíst a podle něj pak malovat. Zkoušeli jsem i vymýšlet prapodivné jméno pro našeho malovaného kocoura. V zeleném úkolu jsme popisovali části stromu,které už umíme z prvouky :-). A čekala na nás zase sladká odměna - palačinky. Moc děkujeme p. Klíšové a Kačce za přípravu.
 
 
29. 3.
Hmyz - to bylo tématem dnešního daltonu. Čekala na nás písnička o polámaném mravenečkovi, kde jsme měli vyhledat chybějící slova, také jsme si zazpívali písničku o Berušce...Vyhledávali jsme také mezi obrázky, co je a co není hmyz. I v matematice se nám dařilo. Po povinných úkolech na nás čekaly samé odměny a nevětší odměnu byly vafle s vynikající marmeládou, vše připravené p. Chludovou a Peťou, kterým moc děkujeme.
 
21. 3.
Dneska se nám dařilo báječně. Povinné úkoly byly zaměřeny na obojživelníky a plazy. V červeném úkolu jsme pokládali parkety, opravovali chyby, sčítali v trojúhelnících a také počítali peníze v peněžence. Když jsme poctivě splnili povinné úkoly, čekala na děti sladká odměna v podobě nepovinných úkolů - lívanec s marmeládou a šlehačkou.
 
 
15. 3. 
Dnešní dalton se týkal hlavně ptáků. Jelikož se tento týden v ČJ učíme o ptácích, zaměřili jsme se na ně i v daltonu. Dozvěděli jsme se spoustu nového  a zajímavého. V části M jsme dokonce už skládali parkety, ale čekaly na nás i jiné počtářské úkoly, jako například spočítat schody z 2. do 1. patra školy :-)
 
8. 3.
Začali jsme čtením textu o savcích, děti zjišťovaly dle indícií, o které zvíře se jendá a to pak ke článku připsaly. Dále odpovídaly na věty o zvířatech, zda se jedná o pravdu či nepravdu a zkusily si doplnit některá přísloví. V matematice na děti čekaly příklady do 17, sčítací pyramidy nebo skládání kostek dle plánků. Vš zvládly děti bravurně a skvěle. Za jednu vyučovací hodinu splnily všechny připravené povinné i nepovinné úkoly. A teď díky nepovinným úkolům už víme, kolik máme v jídelně žlutých židliček :-D.
 
22. 2.
Dnešní dalton se nesl v duchu Masopustu. Děti si procvičily sčítání a odčítání koblihů, zaznamenání, kolik toho medvěd snědl, zjistili jsme, že máme několik druhů medvědů a už také víme, kde který pobývá a žije. Po povinných úkolech následovaly nepovinné. Typu luštění křížovky, skládání slov, hledání rozdílů a mnoho dalšího.
 
15. 2. 2019
Dnešní dalton byl opět zaměřený na procvičení M, ČJ a PRV. Děti si mohly zvolit úkol, kterým začnou. Čekaly na ně matematické příklady zamotané do lušťovky, takže až po vyřešení je čekala tajenka a ta ověřila, zda počítali správně. Dále na ně čekal úkol v podobě vyhledávání slov, skládání písmen do slov, malování obrázků či čtení jednoduchého textu. Po povinných úkolech následovaly dobrovolné nepovinné úkoly. Na ty se těšili asi všichni. 
 
 
8. 2. 2019
Náš první "DALTON"
Děti se v tento dem setkaly poprvé s "daltonským typem výuky". Vrhly se do to ho přímo "naplno" :-) Nejprve plnily povinné úkoly, ktekré na ně čekaly jak z M, tak z ČJ ale i z PRV. Po splnění každé oblasti si zaznačily na tabulce u svého jméno příslušný puntík. Když bylo u povinných úkolů splněno, přešly děti potichoučku k nepovinným úkolům. Tam už na ně čekaly další zajímavé úkoly, jako např. spočítej na chodbě počet hasících přístrojů, nebo postav z klátků správný obrázek, slož z barevných písmen na tabuli nějaké slovo či namaluj obrázek nějakého zvířátka ze Zoo, které tě tam zaujalo. Dětem se v prvním daltnu opravdu moc dařilo a za veškeré úsilí získávají odměnu v podobě bodů. Ty si postupně za každý týden budou zaznamenávat na daltonské metry. Po splnění 100 bodů je čeká další odměna :-).

Do 1. A chodí 20 dětí. Z toho 7 chlapců a 13 děvčat.  Sídlíme ve 2. patře v učebně č. 206. Třídní učitelka, Šárka Vojáčková  - kabinet č. 202

ŠD - p. vychovatelka J. Leciánová - ŠD č. 13 (v prostorech u školní jídelny)